WYCIECZKA DO WAMS-RYANAIR

W dniu 24-03-2022, klasa 3T uczestniczyła w wycieczce zawodowo-poznawczej w firmie WAMS-RYANAIR na wrocławskim lotnisku, zajmującej się wykonywaniem przeglądów technicznych oraz remontami samolotów pasażerskich typu BOEING 737-800 a także tzw. obsługą hangarową statków powietrznych.
Uczniowie mogli się zapoznać z historią firmy, działalnością oraz szeregiem usług świadczonych przez tę firmę. Zapoznali się również z charakterem pracy i odpowiedzialnością mechanika lotniczego. W drugiej części spotkania zapoznaliśmy się z konkretnymi pracami obsługowymi, prowadzonymi na jednym z samolotów latających na liniach RYANAIR. Zwiedziliśmy również remontowany samolot od wewnątrz, czyli „od tzw. środka”.
Wycieczka była bardzo ciekawa i obfitowała w ogromną ilość wiedzy przekazanej przez opiekuna wycieczki ze strony WAMS-RYANAIR. Uczniowie otrzymali też szereg odpowiedzi na temat możliwości podjęcia pracy w firmie lotniczej, odpowiedzialności oraz poziomu wynagrodzeń, osiąganiu poszczególnych stopni awansu zawodowego w zawodzie technika i inżyniera mechanika lotniczego.